Lajmet mjekësore në Tiranë

Era e gojës e shkaktuar nga PARAZITËT. Shefi i Departamentit të Sëmundjeve Infektive ndan sekretet e trajtimit.

Parazitët zhduken nga trupi i njeriut për shkak të kësaj! 100% efektiv!

“Ka mijëra parazitë që jetojnë në mëlçinë, trurin, gjakun, mushkëritë dhe stomakun e njeriut. Pothuajse të gjithë jemi të rrezikshëm. Të gjitha fillojnë me erën e keqe të gojës”

Krimbat në fshikëzën e tëmthit:

Parazitët në trurin e njeriut mund të shkaktojnë kancer:

Bilharzia shkakton arrest kardiak:

Parazitët zhduken nga trupi i njeriut për shkak të kësaj!

Redaktori: Mjekët kanë gjetur shkakun e erës së keqe të gojës: parazitët infektivë. Studimet e fundit tregojnë se: Mbetjet e parazitëve janë të dëmshëm dhe krijojnë mjedis të favorshëm për zhvillimin e krimbave në stomakun e njeriut. Prandaj, personat me krimba në trupin e tyre shpesh kanë erë të keqe të gojës.

Intervista me studiuesin:

- Përshëndetje Z. Pandi. Do të doja të filloja me pyetjen: A është e vërtetë që Tirana ka numrin më të lartë të rasteve me parazitë?

“Po, është e vërtetë. Tirana mban vendin e parë në listën e numrit të rasteve me parazitë. Shkaqet e këtij problemi janë ndotja e mjedisit, indiferenca e qeverisë dhe ndërgjegjësimi i njerëzve.”

- Pra, cila është lidhja midis parazitëve dhe erës së keqe të gojës, sipas rezultatit të studimeve?

- Vetëm disa vjet më parë, mjekët ende supozonin se era e keqe e gojës shkaktohej brenda gojës. Sidoqoftë, studimet e fundit kanë zbuluar se arsyeja kryesore vjen nga stomaku (shpesh i shkaktuar nga krimbat). Shumë shkencëtarë gjithashtu pohojnë se nuk duhet të injorojmë simptomat “e zakonshme”. Parazitët mund të shkaktojnë sëmundjet më fatale pvr njerëzit.

Personalisht, besoj se rezultatet janë të vërteta dhe ato janë analizuar në laboratorin tim. Fryma e keqe e zakonshme mund të çojë në një lloj sëmundjeje të rrezikshme. 92% e rasteve vdiqën për shkak të parazitëve. Këto nuk janë vetëm rastet e të vdekurve nga kjo sëmundje, por pothuajse të gjitha “vdekjet e papritura” shkaktohen nga komplikime të sëmundjeve infektive që lidhen me parazitët.

- Normalisht, kur flasim për parazitë, njerëzit shpesh mendojnë për krimbat në stomak dhe askush nuk do të mendonte se ata do të shkaktojnë erë të keqe të gojës, apo edhe vdekje.

- Në të vërtetë, mund të jetë gabim nëse mendoni se parazitët janë thjesht krimba. Në një trup të gjallë njerëzor, ka shumë lloje të ndryshme parazitësh. Ato mund të shkaktojnë sëmundje të papritura të rrezikshme për trupin e njeriut. Por krimbat në përgjithësi janë gjithashtu të rrezikshëm. Ato mund të dëmtojnë traktin e zorrëve, duke çuar nga kalbje deri në vdekje. Krimbat janë gjithashtu të vështirë për t'u identifikuar që të eliminohen.

Përveç krimbave, ka mijëra parazitë që jetojnë në mëlçi, tru, mushkëri, stomak, gjak dhe traktin e zorrëve. Të gjithë janë të rrezikshëm. Lloje të caktuara parazitësh mund të përhapen dhe më pas, dhe të dëmtojnë organet e brendshme. Të tjerët mund të përhapen gradualisht, të grumbullojnë sasi të madhe parazitësh të cilat trupi i njeriut nuk mund t'i durojë, dhe pastaj të shkaktojnë vdekjen.

Ndërkohë, jam i sigurt që të gjithë kanë parazitë në trupin e tyre. Të gjithë parazitët janë të vështirë të zbulohen. Pas kësaj, shfaqen komplikime. Mjekët janë përpjekur të trajtojnë të gjitha simptomat. Analiza e ekspertëve nevojitet për të identifikuar të gjithë parazitët.

- A mund të përmendni disa shembuj specifik të sëmundjeve infektive parazitare?

- Mund të rendis qindra raste. Unë do të doja të tregoja vetëm rastet të cilat pasqyrojnë qartë nivelin e rrezikut të parazitëve.

Së pari, disa lloje krimbash mund të shkaktojnë kancer. Krimbi shirit kap sëmundjet. Dhe pastaj, qelizat malinje përhapen në të gjithë trupin. Ky rast ndodh kur larvat e helmintit përhapen nga trakti i zorrëve në nyjet limfatike. Në këtë mënyrë, ato mund të zhvillohen në tumor me shpejtësi të jashtëzakonshme. Njerëzit me parazitë mund të vdesin vetëm pas disa muajsh. Këtë javë, një person vdiq nga i njëjti tumor.

Në qendër të fotos: melanoma e shkaktuar nga parazitët.

Një rast tjetër i zakonshëm është infektimi i trurit të njeriut. Kjo çon në çrregullim të funksionit, nervozizëm, lodhje, nervozizëm të tepruar dhe ndryshime të papritura të humorit. Dhe në një fazë të mëvonshme, ndërsa truri mbushet me parazitë, zhvillohen disa sëmundje më të rënda dhe që çojnë në vdekje.

«Ne kemi një arkivë me foto: fotot e bëra gjatë autopsisë kur zbulojmë parazitë të ndryshëm në organet e trupit. Ja disa shembuj. Por unë ju tërheq vërejtjen, ata janë të tmerrshëm. »

Shembulli i tretë - infektimi i zemrës së njeriut. Besohet se është një sëmundje e rrallë. Sidoqoftë, Dirofilaria Immitis jeton në 23% të njerëzve. Kjo gjendet në 1 nga 4 persona. Në fazën e hershme, ato janë krejtësisht të padukshme dhe ndikimi i tyre negativ në organizëm zvogëlohet në zero. Por sa më gjatë t’i keni, aq më shumë bëhen të dukshme veprimtaritë e tyre në zemër. Ato bëhen shkak kryesor i shumë sëmundjeve të zemrës; dhe nëse flasim për vdekje të papritur për shkak të goditjes në tru, këta parazitë zënë gati 100% të rasteve.

- Sa të rrezikshëm janë parazitët?

«Në trupin e mashkullit, këta parazitë mund të shkaktojnë prostatë, impotencë, adenoma, cist, rërë dhe gurë në veshka dhe fshikëz të tëmthit. Tek femrat: dhimbje dhe pezmatim të vezoreve, si dhe zhvillimi të miomave , mastopatisë fibrocitike , inflamacionit të gjëndrës mbiveshkore, fshikëzës së tëmthit dhe veshkave. Sigurisht, ndodh dhe plakja e parakohshme e lëkurës.»

- Si të mbroheni nga parazitët? A ka ndonjë ilaç dhe test?

- Fatkeqësisht, mund të thuhet se në ditët e sotme nuk ka mjete vërtet të sakta për të diagnostikuar praninë e parazitëve në trupin e njeriut. Kjo ndodh pjesërisht për shkak të numrit të madh të llojeve të parazitëve (mijëra lloje), dhe pjesërisht për shkak të një niveli shumë të lartë të vështirësisë së zbulimit të tyre. Procedura e një analize të plotë është e disponueshme vetëm në disa vende në Shqipëri dhe kushton një tufë me lekë.

Simptomat e para të pranisë së parazitëve në trup:

  • Fryma e keqe
  • Reaksion alergjik (skuqje, lotim i syve, rrufë);
  • Ftohjet e shpeshta, dhimbja e fytit, bllokimi i hundës;
  • Lodhje kronike (lodhesh shpejt duke bërë çfarëdo);
  • Dhimbje koke të shpeshta, kapsllëk ose diarre;
  • Dhimbje të kyçeve, dhimbje të muskujve
  • Çrregullime të gjumit dhe të ngrënies;
  • Rrathë të errët nën sy dhe qese të syve.

Nëse keni dy nga simptomat e listuara, me siguri keni parazitë në trupin tuaj.

Situata aktuale me ilaçet për trajtimin e infektimit me parazitë është mjaft problematike. Deri më sot, ka vetëm një ilaç në treg që ju lejon të hiqni qafe plotësisht parazitët. Produkti është prodhuar në Shqipëri.

- A mund të flisni pak më shumë për detajet e produktit?

- Ky është një produkt për trajtimin e parazitëve Parazol , i cili është zhvilluar me sukses nga Instituti i Parazitëve dhe grupi i shkencëtarëve të rinj në Shqipëri. Specialistët hulumtuan dhe testuan qindra produkte dhe vendosën të zgjedhin Parazol , si metoda më efektive.

Parazol - është një kombinim i përbërësve unikë me origjinë natyrore. Ata kanë një efekt të fuqishëm antiparazit, antibakterial dhe imunomodulues.  Në procesin e zhvillimit dhe testimit, ky produkt rezultoi jashtëzakonisht efektiv. Sot, është me të vërtetë i vetmi zhvillim produktiv. Dhe nuk ka lidhje me paratë, ose, në të kundërt, i gjithë prodhimi do të orientohej vetëm për nevoja të eksportit. Shumë vende evropiane janë gati për ta blerë Parazol me ço çmim.

Për më tepër, çmimi i eksportimit të tij në Evropë do të fluturojë më shumë se dhjetë herë, kështu që është më mirë marrja e produktit me çmim të arsyeshëm.

- Sa efektiv është Parazol ? Si ndryshon nga metodat e tjera të pastrimit të trupit nga parazitët?

- Siç e thashë më herët, sot për sot Parazol është ilaçi i vetëm i dobishëm që ekziston në botë për pastrimin e trupit nga parazitët. Kjo është arsyeja pse të gjithë rrjetet ndërkombëtare të farmacive dhe kompanitë farmaceutike duan ta kenë Parazol . Krahasuar me ilaçet e tjera anti-parazitare Parazol , funksionon menjëherë kundër të gjithë llojeve të parazitëve. Duke marrë parasysh problemet e mëdha me diagnozën, kjo lejon pastrimin efektiv të të gjithë trupit. Përmenda më lart se është pothuajse e pamundur të kuptohet se me çfarë lloji të saktë të parazitëve janë infektuar njerëzit. Parazol shkatërron dhe largon çdo lloj paraziti nga trupi, madje edhe ata që jetojnë duke filluar nga truri dhe zemra deri tek mëlçia dhe zorrët. Asnjë produkt tjetër ekzistues nuk ka të njëjtat veti.

Përveç kësaj, nuk është prodhuar nga kimikate. Është një produkt plotësisht natyral që eliminon reaksionet alergjike, çekuilibrin e mikroflorës së zorrëve dhe problemet e tjera që lindin pasi trajtimit me ilaçe të forta.

- Mendoj se lexuesit tanë do të jenë të interesuar të dinë se ku ta blejnë Parazol ?

- Për momentin, Parazol mund të blihet vetëm në faqen zyrtare të projektit. Ne u përpoqëm shumë herë të negociojmë me rrjetet e farmacive, por ata duan ta rrisin në marzhin më të lartë të mundshëm dhe ta shesin dhjetëra herë më shtrenjtë se ne. Ju e dini, Instituti i parazitologjisë është një organizatë jo-fitimprurëse. Qëllimi ynë nuk është fitimi. Ne thjesht duam ta bëjmë këtë produkt të përballueshëm dhe të disponueshëm për të gjithë popullsinë. Prandaj, ne e shesim këtë produkt me çmim të lirë. Objektivi kryesor i rrjetit të farmacisë është të fitojë sa më shumë para. Si rezultat, ne kemi qasje krejtësisht të ndryshme për çmimet.

Shpresojmë që me kalimin e kohës të jemi në gjendje të negociojmë që farmacitë ta shesin këtë produkt me çmim të arsyeshëm. Deri atëherë, mund të porositet vetëm në internet në faqen e internetit. Ne u përpoqëm të bënim gjithçka të përshtatshme dhe të lehtë - produkti dorëzohet me postë ose postier, dhe pagesa bëhet vetëm pasi të merrni pakon. Është e lehtë.

- Dëshironi t'u tregoni diçka lexuesve tanë para se të përfundojmë intervistën tonë?

- E vetmja gjë që dua të them është “kujdesuni për shëndetin tuaj”. Ju nuk mund ta dini këtë, por probabiliteti që në trupin tuaj jetojnë parazitë është rreth 86-88%. Ato mund të jenë kudo - në gjakun tuaj, zorrë, mushkëri, zemër, tru, etj. Parazitët ju hanë nga brenda dhe jashtë. Në fund pastaj dalin shumë probleme shëndetësore që ulin jetëgjatësinë tuaj me 15-25 vjet, njëlloj si vdekjet e papritura, të cilat gjithashtu zakonisht diagnostikohen me parazitë.

PS: Ne i kemi kërkuar Z. Pandi për një zbritje të çmimit të këtij produkti për lexuesit tanë. Ai pranoi dhe tani të gjithë mund ta blejnë Parazol me 50% zbritje .

Kujdes!
Faqja jonë e internetit ofron zbritje promovuese për blerjet Parazol. Provoni fatin tuaj duke shtypur butonin TJERR. Nëse jeni me fat, do të jeni në gjendje ta bleni këtë produkt më të lirë se zakonisht! Paç fat!

TJERR

Noor Suri

Imazh nga burime publike

Komente

Marta, Durrës - Unë e porosita këtë produkt. Kisha edhe erë të keqe të gojës. Kaluan vetëm 5 ditë dhe fryma ime u bë shumë më e freskët. Stomaku gjithashtu funksionon më mirë. Tani, unë do ta marr për 3 muajt e ardhshëm në rast nevoje.
Alisa - Kur fillova të përdor Parazol nuk mund ta imagjinoja sa efektiv ishte. Nuk kam më dhimbje në stomakun tim (unë mendoj se diçka jetonte aty), dhe gulçimi u zhduk. Dhe tani, në moshën 53 vjeçare, ndihem më mirë sesa çdo djalë 30-vjeçar. Faleminderit që u treguat njerëzve për problemin. Ata kurrë nuk do të kishin dëgjuar informacion kaq të vlefshëm nga terapisti i tyre.
Eva, Tiranë - Unë e porosita Parazol dhe e mora pakon përmes postës së shpejtë të nesërmen. Mora Parazol dhe shiko çfarë doli nga trupi im ... Unë kurrë nuk kam menduar se ka gjëra kaq të tmerrshme në traktin tim të zorrëve. Vetëm të menduarit që jeton me gjëra të tilla më tmerron.
Mira, Vlorë - Faleminderit për artikullin! Sapo e porosita për veten time!
Ardi, Shkodër - Unë sapo e bëra porosinë time. Pakoja duhet të dorëzohet brenda vetëm një jave. Mezi pres ta marr!
Samanta, Tiranë - E kam provuar Parazol . Funksionon. Ndihesha e freskët dhe e shëndetshme, si dhe sistem imunitar u përmirësua ndjeshëm, Kanë kaluar mbi 8 muaj që kur mbarova kurën e trajtimit dhe nuk u sëmura më kurrë. Ia rekomandoj fort të gjithëve.
Sandra, Durrës - Kohët e fundit pashë një program televiziv për lloje të ndryshme të parazitëve që jetojnë në trupin e njeriut. Ata flisnin me mburrje për këtë produkt. Duket sikur ka edhe zyrtarë të lartë të përfshirë.
Aleks, Tiranë - Gjyshja më mësoi se si të shpëtoj nga parazitët duke përdorur pelin. E gjithë familja ime e pi, dhe, e dini, funksionon! Por ... nuk të ndihmon me erën e gojës. Kam hequr dorë dhe kam porositur këtë në vend të tij. Meqë ra fjala, të gjithë kemi hequr dorë nga ajo zierje e hidhur dhe tashmë marrim Parazol në vend të tij. Ka të njëjtin efekt, dhe çmimi është shumë i volitshëm, dhe është i lehtë për tu marrë.
Mirela, Elbasan - Kam vuajtur nga dhimbje koke të forta për një kohë të gjatë tani ... Pas disa javësh me Parazol , e gjithë dhimbja u zhduk pa asnjë gjurmë. Kështu që, s’do mend, kishte diçka që jetonte në trurin tim.
Alisa, Fier - Intervistë shumë interesante! Ju po u jepni njerëzve një informacion kaq të vlefshëm! Faleminderit!
Stela, Tiranë - Unë ia rekomandoj njerëzve ta përdorin këtë. Që nga dita e parë e përdorimit të këtij produkti, nga trupi im doli diçka e tmerrshme. Unë menjëherë nxitova për qytet për kontroll shëndetësor. Doktori tha që ishte krimb i dalë nga mëlçia ime. Pa Parazol, unë mund të kisha vdekur brenda 2-3 vjetëve.
Lili, Durrës - A është një lloj mashtrimi? Pse shitet vetëm në internet?
Kristina - Lili, a e ke lexuar artikullin apo hiç? Për çfarë mashtrimi po flet kur pagesa bëhet gjatë dorëzimit? Unë e porosita atë dhe u dërgua me postier. Kam kontrolluar gjithçka, dhe pastaj kam paguar paratë. E njëjta ndodh edhe kur e merr te zyra postare. Gjithçka shitet në internet tani, nga rrobat dhe këpucët te pajisjet dhe mobiljet e ndryshme.
Lili, Durrës - Më falni. Nuk e vura re që pagesa bëhet në dorëzim. Atëherë është në rregull. Edhe unë duhet ta provoj.
Arta, Tiranë - Produkt i mrekullueshëm. E kemi marrë edhe burri im edhe unë dhe të dy vumë re një përmirësim të madh shëndetësor. Ndiheni sikur u bëmë më të rinj, morëm më shumë energji ... Parazitët padyshim e ndotin trupin. Kur të shpëtoni prej tyre, do të ndiheni si të rinj!
Besimi, Vlorë - Faleminderit për informacionin. Unë duhet me patjetër të pastroj të gjithë krimbat nga trupi im. Të paktën një herë në jetë. Unë nuk e kam bërë kurrë më parë, por tani mendoj se duhet të pastroj ca pisllëqe nga trupi se s’bën. Kam ca, e di me siguri. Do bëj gjithçka për shëndetin tim.
Tina, Tiranë - Pasi lexova të gjitha komentet, e ndava mendjen dhe vendosa ta porosis një për vete.
Porositni Parazol në Institutin e Parazitëve me 50% zbritje
Urime!

Ju merrni një zbritje 50% për blerjen e Parazol!

Në rregull