Ако другите лекови
за псоријаза
не ви помагаат,
пробајте Dermal

Dermal е ефикасен бидејќи ја елиминира причината за псоријазата

  • 100% природен лек! Лекот се состои од целосно природни компоненти.
  • Цветот од календула и кантарионот го враќаат здравиот изглед на кожата.
  • Врбовката ги потиснува автоимуните реакции коишто се причина за болеста.
  • Ајдучката трева и кринот ги неутрализираат ефектите на токсините коишто предизвикуваат иритација на кожата.
  • Пчелиниот восок и маслиновото масло ја омекнуваат кожата на природен начин, за разлика од другите лекови.
Psorilax попуст 50%

Псоријазата му го загорчува
животот на човекот

hell-01
Неиздржлива болка
Крвави и болни делови што неподносливо чешаат и лушпи по целото тело.
hell-02
Јавна осуда
Погледи, шепотење зад грб, неуспешно сокриени извици на гадење од другите.
hell-03
Изолација и осаменост
Неможност да најдете добра работа, да се вљубите, да се ожените или да имате семејство.

Зошто нема информации за овој лек
во јавноста?

Специјалистот Горан Симеонов: „Dermal го уништи митот за неможноста да се излечи псоријазата“

Dermal е првиот целосно природен лек против псоријаза, добиен според методот на американскиот специјалист Џон Пагано. Тој пациентите со псоријаза ги лекува само на природен начин и постигнува неверојатни резултати.
Dermal го нормализира метаболизмот и ја враќа рамнотежата помеѓу киселините и базите во организмот. Го активира системскиот имунитет и брзо ја чисти кожата. Вообичаено, по само 2-3 недели од третманот, пациентот е целосно излекуван.
Им препорачувам на сите оние на кои другите лекови за псоријаза не им помогнале да го пробаат Dermal.
Специјалист Горан Симеонов
Специјалист по природна медицина, кандидат за доктор по медицински науки, почесен член на Меѓународната академија за природна терапија и методи на природно лекување, 17 годишно искуство.

Dermal – природен и безбеден начин
да се ослободите од псоријазата

Кремот Dermal против псоријаза беше развиен според пристапот на светски познатиот американски специјалист Џон Пагано, автор на бестселерот „Лекување на псоријазата: природна алтернатива“, којшто спаси илјадници луѓе од оваа болест, користејќи само природни методи и природни ресурси .

Псориаз
Псориаз
Джон Пегано

„Она што го гледате на кожата е доказ за она што се случува во телото. Надворешните манифестации може да се излекуваат, но болеста ќе се врати повторно и повторно. Може ли лицето со псоријаза да помине без болка, грд изглед и огромни трошоци? Да! Постои одговор на мистеријата за псоријазата, којшто води до ефикасен третман на болеста на природен начин.“

Американскиот специјалист Џон Пагано, автор на методот „Лекување на псоријазата: природна алтернатива“, САД.

Клинички испитувања: Dermal е поефикасен од другите лекови против псоријаза

Истражувањето за Dermal е спроведено на Институтот за кожни болести во болницата во Саутенд во 2018 година со 750 волонтери. Статистички значајната грешка не е поголема од 2,3%.

5 причини зошто Dermal е подобар од другите лекови

Повеќето лекови ги отстрануваат само симптомите на псоријазата и затоа таа се враќа повторно и повторно. Dermal се справува со причините за развојот на болеста. Ова е главната предност за да се излечи псоријазата на природен начин .

1. 100% природен состав!

Нема контраиндикации, ниту несакани ефекти вообичаени за синтетичките лекови. Може да се комбинира со други лекови. Не е потребен рецепт.

2. Двојна моќ

Мешавината ја стимулира регенерацијата на ткивата, затоа може да се користи и во случај на механички повреди на кожата .

3. Природен начин

Го стимулира закрепнувањето на природните функции на телото. Благодарение на ова, можно е псоријазата навистина да се излекува.

4. Комплетно дејство

Детоксификација, потиснување на автоимуните реакции и обновување на кожата. Компонентите на лекот делуваат на сите проблеми.
Без привыкания

5. Не создава зависност

Тоа е комплетен третман. Не предизвикува зависност. Има долготраен и постојан ефект, дури и по завршувањето на третманот.

Научната формула на Dermal
ја поврзува моќта на ефективните компоненти

1. ЦВЕТ ОД КАЛЕНДУЛА

Ова е најдобрата патентирана формула базирана на цвет од календула.

2. АЈДУЧКА ТРЕВА

Има добро познато благотворно дејство врз кожата. Ја смирува и навлажнува без да ја измрси.

3. КАНТАРИОН

Го намалува воспалението, ги контролира лојните жлезди, ја смирува и омекнува кожата.

4. КРИН

Целосно природна состојка. Помага во навлажнувањето и широко се користи во козметиката бидејќи лесно продира во клетките на кожата.

5. Маслиново масло

Природен производ добиен од маслинка. Има смирувачки ефект врз кожата, бактерицидно и антиинфламаторно дејство. Исто така, го забрзува процесот на заздравување на кожата.

6. ПЧЕЛИН ВОСОК

Ја спречува егзема на кожата, ги обновува и нормализира метаболичните процеси на клетките и ја одложува поделбата на епидермалните клетки.

Како Dermal ја победува псоријазата?

step-01

1

Ги неутрализира и отстранува ефектите на токсини што предизвикуваат иритација на кожата
Резултат: ја запира болката, чешањето и шугата.
step-02

2

Ги отстранува факторите што предизвикуваат автоимуни реакции
Резултат: појавата на воспаление исчезнува.
step-03

3

Го стимулира процесот на закрепнување на кожата.
Резултат: здравиот изглед на кожата е обновен.

Инвестиравме повеќе од
20 милиони американски долари во развојот на Dermal

4
години
Формулата е создадена по 4 години истражување
со учество на независни фармацевтски лаборатории од Англија, Канада и Германија. Тестирани се повеќе од 120 експериментални форми.
80
%
80% од состојките за Dermal се увезуваат
затоа што ги нема во Англија. Сите компоненти се подложени на двојна контрола за прочистување на суровините, еколошка чистота и концентрација на активни супстанции.
100
%
Беше купена модерна линија за производство на Dermal
и еден од најновите модели за странско производство што 100% одговара на стандардите на ЕУ за управувањето со квалитетот.

Коментарите на луѓето кои се ослободиле од псоријазата со помош на Dermal

Како да нарачате и да ја примите вашата нарачка?

Барање
Поднесувате барање на веб-страницата на Dermal.
Консултација
Потоа, ќе ве контактира специјалист за Dermal.
Испорака
Нарачката се доставува во анонимен пакет.
Плаќање
Плаќате за нарачката во пошта.
Резултат
Користете Dermal
и уживајте
во живот без псоријаза.

Ако одложувате, вашите шанси за спас од псоријаза се намалуваат секој ден...

Ако не започнете со третман веднаш, тогаш болката, чешањето и црвенилото може да ви станат реалност во многу блиска иднина. Ако го цените своето здравје, тогаш пробајте Dermal, којшто има прифатлива цена!