ги ублажуваат симптомите на ПМС и менопаузата
го зголемуваат
либидото
им помагаат на жените да забременат

Fertili Tea чајот од билки е рецепт за женската моќ

 • Го ублажува

  воспалението на матката, јајниците, млечните жлезди

 • Ја обновува

  хормоналната рамнотежа и микрофлора

 • Го стабилизира

  менструалниот циклус

 • Нарачајте сега
  и добијте 50 % попуст
  Нарачајте
  4800 MKD 2400 MKD
  7200 MKD 3600 MKD
  8520 MKD 4260 MKD
  9600 MKD 4800 MKD
  pic
  50 %

  попуст

  pic
  Дали ги препознавате овие симптоми?
  picpic
  • Топлотни напади и отоци за време на менопаузата

  • Постојана болка во долниот дел на стомакот

  • Слабо либидо

  • Болна менструација

  • Обилно или оскудно крвавење за време на менструацијата

  • Проблеми при забременувањето

  pic

  За 80 % од гинеколозите, овие симптоми се причина за хормонална терапија. Но, понекогаш штетата од синтетичките хормони може да биде поопасна од самата болест

  Еве нецелосен список на последиците од хормоналната терапија
  pic
  Прекумерна тежина
  pic
  Акни
  pic
  Несакани влакна на телото
  pic
  Тромбоза
  pic
  Проширени вени
  pic
  Дијабетес
  pic
  Тумори

  Што ќе ви направи третманот со хормони? Невини акни или канцероген тумор? Дури и најдобриот лекар не може да го предвиди ова.

  pic

  Затоа, медицината базирана на докази не гледа причина за хормонален третман на ПМС, неплодност, ендометриоза, мастопатија, аднекситис и други болести.

  Неопходен е само во 1-2 % од случаите кога постои закана по животот на жената (пукање на циста, закана од спонтан абортус итн.). Тогаш, дали вреди да се ризикува?
  Fertili Tea: билки наместо хормони

  Fertili Tea е колекција од билки создадена специјално за жени. Содржи лековити растенија кои нежно ги регулираат хормоните, го обновуваат женскиот генитоуринарен систем и ја зголемуваат плодноста.

  pic

  Чајот им помага на жените да се справат со следниве гинеколошки проблеми:

  габична инфекција
  мастопатија
  воспаление на матката и јајниците
  нарушувања на менструалниот циклус
  ПМС
  циститис
  аднекситис
  непријатност за време на менопаузата
  хормонална нерамнотежа
  неплодност
  Зошто Fertili Tea е подобар од хормони?
  Безбеден по вашето здравје
  Бидејќи не содржи агресивни синтетички компоненти
  Не им штети на срцето и крвните садови
  Бидејќи билките во Fertili Tea ја подобруваат циркулацијата на крвта и ги зајакнуваат ѕидовите на крвните садови
  Не предизвикува тромбоза и проширени вени
  Бидејќи за разлика од производите со естроген, не влијае на згрутчувањето на крвта
  Не предизвикува раст на влакна на телото
  Бидејќи ризиците од нерамнотежа на андрогинот се сведени на нула
  Спречува зголемување на телесната тежина
  Бидејќи не предизвикува скокови на нивото на гликоза во крвта што доведува до активен раст на масното ткиво
  Смирува и го подобрува расположението
  Бидејќи биофлавоноидите на чајот Fertili Tea ја забрзуваат синтезата на серотонинот, „хормонот на радоста“
  Безбеден по вашето здравје
  Бидејќи не содржи агресивни синтетички компоненти
  pic
  Не им штети на срцето и крвните садови
  Бидејќи билките во Fertili Tea ја подобруваат циркулацијата на крвта и ги зајакнуваат ѕидовите на крвните садови
  pic
  Не предизвикува тромбоза и проширени вени
  Бидејќи за разлика од производите со естроген, не влијае на згрутчувањето на крвта
  pic
  Не предизвикува раст на влакна на телото
  Бидејќи ризиците од нерамнотежа на андрогинот се сведени на нула
  pic
  Спречува зголемување на телесната тежина
  Бидејќи не предизвикува скокови на нивото на гликоза во крвта што доведува до активен раст на масното ткиво
  pic
  Смирува и го подобрува расположението
  Бидејќи биофлавоноидите на чајот Fertili Tea ја забрзуваат синтезата на серотонинот, „хормонот на радоста“
  pic

  Одобрен од медицината базирана на докази

  *За сложени гинеколошки патологии, користете го како помошно средство
  Fertili Tea: создаден со љубов!
  Алхемила
  Го спречува развојот на тумори, има антиоксидантни својства, штити од предвремено стареење, ја нормализира тежината
  Коприва
  Го регулира производството на естроген и прогестерон, ја намалува склоноста кон крварење, ја враќа плодноста
  Камилица
  Го олеснува воспалението, смирува
  Ајдучка трева
  Ги ублажува болката и грчевите, ги ублажува симптомите на менопауза и ПМС
  Маточина
  Го подмладува ендокриниот систем, спречува хормонална нерамнотежа
  Невен
  Ја нормализира микрофлората, штити од иритација, чешање и горење на слузницата
  Алхемила
  Го спречува развојот на тумори, има антиоксидантни својства, штити од предвремено стареење, ја нормализира тежината
  Коприва
  Го регулира производството на естроген и прогестерон, ја намалува склоноста кон крварење, ја враќа плодноста
  Камилица
  Го олеснува воспалението, смирува
  Ајдучка трева
  Ги ублажува болката и грчевите, ги ублажува симптомите на менопауза и ПМС
  Маточина
  Го подмладува ендокриниот систем, спречува хормонална нерамнотежа
  Невен
  Ја нормализира микрофлората, штити од иритација, чешање и горење на слузницата
  Специјалистите го препорачуваат Fertili Tea

  По 1-2 третмани со Fertili Tea само во последните 2 месеци, 43 од моите пациентки забременија. Уште 124 се ослободија од воспаленија во областа на женските гениталии: ендометритис, ендометриоза, мастопатија итн. Две жени се ослободија од полицистична болест на јајниците. И уште многу други се ослободија од болка во стомакот пред менструацијата и непријатните симптоми во менопаузата!

  Чуда? Не, чиста наука! Билките во составот на Fertili Tea се пристојна и безбедна замена за хормоналната терапија. Тие се богати со биофлавоноиди и естрогенски соединенија кои нежно продираат во ендокриниот систем и го стимулираат да произведува свои хормони коишто се многу важни за активен живот и успешно зачнување.

  picpicpicpic
  Чуда? Не,
  чиста наука!

  Моника Симоновска, специјалист по женско здравје

  Fertili Tea е најдобриот избор на среќните жени
  #tea
  #FertiliTea
  #womantea
  #herbs
  #womanhealth
  #life
  picpicpic
  pic
  Ана Филевска Претплатете се
  Неготино
  pic
  pic
  Ана Филевска Претплатете се
  Богданци
  pic

  Ана Филевска Едноставен #herbaltea, но реши толку многу проблеми! Редовно добивам менструација, навреме, акните ги снема, стомакот не ме боли. А немам ни желба за чоколадо пред менструацијата!

  Оставете коментар...
  Објави
  pic
  Елена Димеска Претплатете се
  Македонски Брод
  pic
  pic
  Елена Димеска Претплатете се
  Демир Хисар
  pic

  Елена Димеска Поради хиперфункција на јајниците, сакам да ги извадам. Само #Fertili Tea ме спаси – една жена од моето маало ми го препорача. За 2 недели, јајниците ми се вратија во нормала, сè е во ред со моите хормони, се чувствувам одлично!

  Оставете коментар...
  Објави
  pic
  Кристина Јанкова Претплатете се
  Велес
  pic
  pic
  Кристина Јанкова Претплатете се
  Пехчево
  pic

  Кристина Јанкова Не можев да забременам 6 години. Пиев хормони, се здебелив 7 кг, ги уништив црниот дроб и стомакот, но немаше резултат.


  Кој би помислил дека #herbaltea, по совет на мојата пријателка, ќе направи чудо! Пиев #Fertili Tea 2 месеци. Забележав дека станав посмирена, немав веќе промени во расположението, се чувствував подобро.


  И пред 2 недели се случи најмагичниот настан во мојот живот: 2 линии! Замислете, ќе бидам мајка за 9 месеци!!!

  Оставете коментар...
  Објави
  pic
  picpicpic
  pic
  picpic
  pic
  Ана Филевска Претплатете се
  Валандово
  pic

  Ана Филевска Едноставен #herbaltea, но реши толку многу проблеми! Редовно добивам менструација, навреме, акните ги снема, стомакот не ме боли. А немам ни желба за чоколадо пред менструацијата!

  Оставете коментар...
  Објави
  pic
  Ана Филевска Претплатете се
  Кратово
  picpic
  pic
  Ана Филевска Претплатете се
  Делчево
  pic

  Ана Филевска Едноставен #herbaltea, но реши толку многу проблеми! Редовно добивам менструација, навреме, акните ги снема, стомакот не ме боли. А немам ни желба за чоколадо пред менструацијата!

  Оставете коментар...
  Објави
  pic
  Елена Димеска Претплатете се
  Неготино
  picpic
  pic
  Елена Димеска Претплатете се
  Свети Николе
  pic

  Елена Димеска Поради хиперфункција на јајниците, сакам да ги извадам. Само #Fertili Tea ме спаси – една жена од моето маало ми го препорача. За 2 недели, јајниците ми се вратија во нормала, сè е во ред со моите хормони, се чувствувам одлично!

  Оставете коментар...
  Објави
  pic
  Кристина Јанкова Претплатете се
  Дебар
  picpic
  pic
  Кристина Јанкова Претплатете се
  Гевгелија
  pic

  Кристина Јанкова Не можев да забременам 6 години. Пиев хормони, се здебелив 7 кг, ги уништив црниот дроб и стомакот, но немаше резултат.


  Кој би помислил дека #herbaltea, по совет на мојата пријателка, ќе направи чудо! Пиев #Fertili Tea 2 месеци. Забележав дека станав посмирена, немав веќе промени во расположението, се чувствував подобро.


  И пред 2 недели се случи најмагичниот настан во мојот живот: 2 линии! Замислете, ќе бидам мајка за 9 месеци!!!

  Оставете коментар...
  Објави
  1 шолја Fertili Tea +100 за женско здравје
  чекор 1
  pic
  Ставете

  1 лажица чај
  во 1 литар врела вода

  чекор 2
  pic
  Поклопете

  и оставете го нека кисне 15-20 минути

  чекор 3
  pic
  Исцедете

  и пијте го чајот во текот на денот

  Како да нарачате Fertili Tea
  чекор 1
  picpicpic
  Пополнете го

  образецот за нарачка, внесете ги вашите информации за контакт

  чекор 2
  picpicpic
  Почекајте го нашиот оператор

  да ве повика за да ги одобрите деталите околу нарачката

  чекор 3
  pic
  pic
  Земете ја пратката

  и платете на начин што ви одговара

  Ги ублажува симптомите на ПМС и менопаузата
  Го зголемува
  либидото
  Им помага на жените да забременат

  Fertili Tea
  чај од билки за хормонална рамнотежа

 • Го ублажува

  воспалението на матката, јајниците, млечните жлезди

 • Ја обновува

  хормоналната рамнотежа и микрофлора

 • Го стабилизира

  менструалниот циклус

 • Нарачајте сега
  и добијте 50 % попуст
  Нарачајте
  4800 MKD 2400 MKD
  7200 MKD 3600 MKD
  8520 MKD 4260 MKD
  9600 MKD 4800 MKD
  pic
  50 %

  попуст

  pic