Култура +:

Јака потенција 2: враќање на сексуалната активност

Малку за себе

Здраво на сите! Јас сум Марк, имам 43 години и го обожавам сексот. Толку го обожавам што со жена ми сме се дупеле насекаде: лифт, соблекувална, плажа, авион, кино, на кровот од зграда и т.н., За среќа, продолжуваме да вклучуваме во тој список и други необични места, иако само пред пола година јас за малку ќе станев импотент.

Почетокот

Првиот неуспех се случи кога јас претерав со алкохол. Ама ништо не презедовме околу тоа, се изнасмеавме и си легнавме да спиеме. Утредента истата ситуација се повтори иако бев трезен. Мислев дека причината може да е што-годе, ама не импотенцијата.

Апстинирав неколку дена, тоа точно треба да помогне, ама вечерта предвидена за страсен животински секс повторно утнување, пенисот дури не се помрдна.

Мозокот го негираше неуспехот и бараше оправдување, ама како и да е не сум јас единствениот на таа возраст кој се соочил со тој проблем. Ги прашав сите пријатели како им оди во постела. Мислев дека никој нема да ми раскаже за интимните односи, па годините не се тие… Ама шипинки, толку работи изнаслушав. Кратко кажано – на еден жената му има неколку љубовници, другиот секоја сабота организира групен секс, третиот се обидел да најде работа во порно индустријата, ама жена му го убедила да не го прави тоа, четвртиот на 50-от роденден поканил 6 проститутки, а требало да покани 10.

Откако го ислушав сето тоа, си помислив дека најверојатно се работи за привремен проблем и дека потоа се ќе биде во нормала. Ама сите обиди за секс беа неуспешни.

Жена ми се чудеше и викаше дека на мојот капетан му дошло времето да си даде оставка. А вечерта донесе Вијагра и ми рече дека многу пензионери исто така ја пијат, па треба и јас. Тоа мене толку ме погоди што специјално го испив апчето.

Тоа делуваше. Ама пенисот ми се дигна само на половина. Некако влегов во неа, ваму-таму, ама да свршам не можев. А не ја завршив работата бидејќи главата толку силно почна да ме боли што ми се стемни пред очите и ми дојде да повраќам. Од тој момент решив дека никакви хемикалии повеќе нема да пијам.

Барање совет

Се сеќавате дека еден од моите пријатели за 50-от роденден поканил 6 проститутки? Решив кај него да разберам како му оди таа работа. Тој се изнасмеа, ме праша дали имам некакви проблеми. Јас негирав, реков дека само ме интересира. А тој ми одговори: “Добро. Само знај дека тоа не е ништо страшно, и јас низ сето тоа поминав. Одев по аптеки, сурфав и читав секакви форуми и наидов на нешто што ми помогна”.

Ми беше незгодно да го прашам, кој знае што ќе си помисли, ама тој самиот ми кажа:

“Се вика GoPotent , можеби имаш слушнато. Ако сосема е лоша ситуацијата, пиеш по една чаша наутро и навечер. По неколку дена ќе бидеш вчудоневиден од ефектот. Ако се одлучиш да го купиш, тогаш веднаш ќе те предупредам: задолжително треба да го испиеш целиот третман за да се стабилизира ефектот.

По завршувањето на третманот ти ќе заборавиш на импотенцијата. Добро ме знаеш, јас глупости секакви нема да пијам. Така што делувај дури уште има време. ”

Ми го кажа и сајтот каде може да се купи тој GoPotent , за да не ме излажат и ми достават нешто без врска. Таму јас веднаш купив неколку пакувања.

Почнав да го пијам GoPotent онака како што ми рече пријателот – една чаша наутро, една чаша навечер, оти состојбата ми беше катастрофална.

Жена ми цело време се шегуваше, со кого сега ќе мора да се дупи, почна да зборува за љубовници и ме праша што мислам за тоа. Таа не знаеше што ја чека понатаму.

Првиот ефект

По неколку дена имав добра ерекција. Си помислив, ќе ѝ покажам нејзе љубовник. Вечерта и реков ајде да пробаме уште еднаш, можеби ќе ми се дигне.

Таа дури и не почна да се соблекува, вели, зошто да си го губам времето. Многу е вицкаста, ама нејсе. Веќе во самиот почеток мене толку ми се дигна што не само таа, туку и јас бевме запрепастени. Не задавајќи одвишни прашања, таа веднаш се ослободи од облеката.

Се дупевме ние околу 5 часа. Толку викаше што во ушите ми зуеше. По сексот таа ме праша за што се работи. Ми призна дека порано иако често се дупевме квалитет немало. Свршувала многу ретко. А сега за една, како што рече, сеанса, 6 пати свршила.

Таа вечер беше појдовна точка. Оттогаш се дупиме секој ден, нашиот однос стана идеален. Не си префрлуваме, не се караме, сите проблеми ги решаваме во постела.

Сета среќа се должи на третманот со GoPotent . Кому му е интересно, еве го сајтот. Зачудувајте си ги жените и љубовниците.

Коментари:
Карл

Сите веќе одамна знаат дека ако имаш проблеми со потенцијата, тогаш никако не смееш да пиеш Вијагра. Дури и ако ти стане, само на кратко. Постои ризик да останеш импотент до крајот на животот, ниту еден доктор нема да ти помогне

Анџело

Се сложувам, еднаш испив една Вијагра, на крајот воопшто престана да ми се дига. Кај многу доктори бев на преглед, ме спаси токму GoPotent . Ми го препорача еден доктор, тој самиот испил еден третман

Хенри

Ова средство несомнено е подобро од сите други што ги има на пазарот. Со ерекцијата посебни проблеми немав, просто можев по неколку пати за една вечер. Откако испив еден третман можам и 10 пати да свршам, само многу се замарам

Елиот

Имам 54 години. Се соочив со слаба ерекција отприлика пред пола година. Одев кај уролог скоро 2 месеца, потоа кај андролог. Ерекција се појави, ама многу слаба. Кажете ми, дали во мојот случај GoPotent ќе ми помогне?

Томас

Сигурно дека GoPotent делува кај сите на ист начин. Па тој содржи само природни екстракти што позитивно влијаат врз машкиот организам во целина. Го зголемуваат либидото, лачењето на тестостеронот и т.н. Такво нешто вреди да си нарача секој

Елиот

Благодарам, тогаш ќе си нарачам

Ева

Пред две недели му го купив на мажот ми тоа средство, му реков да го пие и точка. Порано не беше многу мераклија за секс, се додека не почна да го пие GoPotent )))

Даниел

И јас имав слаба потенција, мислев дека е дојден крајот на сексуалните односи. Кога му раскажав на пријателот за проблемот, тој ме поддржа, ми рече дека денес проблемот со потенцијата не е никаков проблем. Ми даде совет да испијам еден третман GoPotent .

Роман

Имам 51 година, веќе 6 месеци поминаа откако го испив третманот GoPotent . Ерекцијата ми е во нормала. На сите им го советувам тоа средство

Мануел

Здраво момци. Пред три месеци им пишав крст на интимните односи оти ми се случи импотенција. Докторите стручњаци, ако така може да се наречат, само креваа рамења, не ми помогнаа. Пробав секакви таблетки за потенција, ама од тие глупости само полошо ти станува. Што мислите, дали е доцна да почнам со GoPotent ?

Норман

Никогаш не е доцна. Дури и 60 години да имате, сеедно ќе ви помогне. Јас, на пример, имам 43 години. Пола година барав едно средство нешто слично на GoPotent . И кога го најдов, тогаш без двоумење го нарачав. По еден третман сите проблеми во постела ги снема

Моника

Добар ден! Сакам да го натерам мажот ми макар една недела да пие GoPotent , отворено му кажувам дека од сексот не сум задоволна ВООПШТО! Ама тој се инаети. Вика или барај си друг, или радувај се на она што го имаш. ШТО ДА ПРАВАМ??

Норман

Стави го во ситуација да избира, поинаку не бива. Најди си љубовник. Не знам зошто се откажува од такво средство што никако нема да наштети, само корист ќе има од него.

Моника

И јас не можам да го сфатам. Неколку мои пријатели пијат GoPotent и велат дека е одлично средство.

Хорхе

Еден пријател ми подари GoPotent , мислев дека се шегува оти проблеми со потенцијата немав. Прочитав за средството, се покажа дека е сосема природно. Почнав да го пијам и се шокирав. По неколку недели ерекцијата ми е супер, ми се чини дека неколку сантиметри е поголема.