Почекајте!


Попустот 50% важи само до (включительно)


Нарачај со попуст 50%

Производот со попуст 50% се потроши! Сепак немој да се секирате, ние зарезервиравме за вас 1 пакување!

Можете да го притиснете "крвчето", да продолжите со читање на написот и да извршите нарачка. Немој да ја обновувате страницата за да не го изгубите зарезервираниот производ!

Нарачај сега

Заврши ерата на дебелите! Студентката вундеркинд од Скопје ја доби највисоката медицинска награда во земјата за откривањето на методата што помага да ослабите 15 кг за 1 месец без диети, без тешки физички вежби и без јо-јо ефект!


Диетолозите стравуваат за нивната иднина. Дали поради новата метода за слабеење стотици диетолози ќе останат без работа? Стручњаците за исхрана не се сомневаат дека така и ќе биде. Бидејќи сега постои препарат за природно слабеење што е изработен од македонска студентка и што се бори со вишокот тежина и води кон очекуваниот успех.


На 20.01.2020 год. на Европскиот ендокринолошки конгрес се случи нешто неверојатно. Сите присутни 10 минути ѝ ракоплескаа на девојката пред трибината. Тоа беше Елена Крстевска - студентка од Македонија. Токму таа предложи да се користи уникатна формула што овозможува брзо слабеење без ограничувања во исхраната.

Елена предложи одлична идеја и со нејзината реализација се зафатија најдобрите стручњаци од целиот свет!

Во денешниот напис ќе прочитате за тоа како новиот производ може да спаси илјадници животи и зошто македонските граѓани можат да го набават со голем попуст.

Дописник: «Елена, вие сте една од 10-те најпаметни студенти по медицина во светот. Зошто почнавте да се занимавате со темата слабеење? "

Елена: Не сакам да зборувам за тоа јавно, мотивацијата беше од лични причини. Пред неколку години мајка ми почина од хипертензија поради вишокот тежина. Изгледаше дека е во ред, а потоа неочекувано и стана лошо додека спиеше и потоа таа умре. И баба ми почина од истата причина. Ете јас почнав да ги изучувам проблемите во врска со вишокот тежина и со избавувањето од него. Јас бев шокирана кога сфатив дека диетите, физичките вежби, апчињата и липосукцијата 90% се опасни по здравјето и само го продлабочуваат проблемот на гојазноста. А мајка ми држеше диета и речиси 5 години се бавеше со аеробик.

Последниве 3 години целосно се посветив на таа тема. Во суштина, за време на пишувањето на дисертацијата открив нова метода за слабеење за која сега зборуваат сите. Јас сфатив дека измислив нешто ново. Ама не можев да претпоставам дека тоа ќе предизвика толкав интерес во разни кругови.

Дописник: «Какви имено кругови?»

Елена: Штом се појавија публикации за мојата метода, веднаш ми пристигнаа понуди за продавање на идејата. Први ми се обратија Французите кои ми предложија 120000 евра. Последен беше еден американски фармацевтски холдинг што сакаше да ја купи мојата формула за 35 милиони долари. Сега јас го сменив телефонскиот број и не користам социјални мрежи затоа што секој ден примам понуди.

Дописник: «Колку што знам, вие не ја продадовте формулата?»

Елена: Да. Можеби ќе изгледа грубо, ама јас не ја создадов формулата за да некој заработува. Што ќе се случи кога ќе ја продадам формулата? Тие ќе го патентираат, ќе забранат да се произведува препаратот по формулата и ќе ги покачат цените. Јас сум млада, ама не толку зелена. Во тој случај никој во Македонија нема да се куртули од проблемите во врска со вишокот тежина. Доктор од една европска земја ми рече дека таквиот препарат во Македонија треба да кошта не помалку од 10 000 MKD. Ама тоа не е правично! Кој во Македонија може да издвои 10 000 MKD?

Затоа кога државата ми предложи да учествувам во изготвувањето на национален производ, јас веднаш се согласив. Работевме заедно со врвните стручњаци од Центарот за ендокринологија и од медицинскиот факултет. Препаратот ги помина клиничките испитувања и им е достапен на луѓето.

Ендокринологот проф. Димитар Јовановски го координираше производството на препаратот што беше изработен врз основа на идејата на Елена. Го замоливме да ни раскаже за препаратот и за понатамошните негови планови.

Дописник: ««Што е суштината на идејата на студентката Елена? Дали е реално слабеењето без диета и физички оптоварувања? »

Проф. Јовановски: «Диета – тоа е мачење и фрлање пари!»
Ова го потврдија повеќе од 14 илјади задоволни корисници на нашиот природен производ за слабеење кои го завршија лечењето и ѝ се радуваат на стројноста. Ние одлучивме да ги изучиме познатите диети. И многу внимателно определувавме зошто не ги даваат посакуваните резултати. Еве ги нашите заклучоци:

Повеќето диети ги препорачуваат неискусни луѓе: за да изгубите 10 кг, треба да се храните правилно најмалку 2,5 месеци. Освен тоа, треба за цел живот да ја ограничите употребата на омилените намирници за да не дојде до враќање на тежината! Исто така вие можете да наидете на диети измислени од луѓе кои немаат претстава за функционирањето на организмот, за системот за варење на храната и за правилната исхрана! Тие диети се штетни за организмот, опасни по здравјето и воопшто не се ефикасни.
Диетата го ослабува организмот и го намалува имунитетот: таа исто така предизвикува недостаток од витамини и минерали. Телото ја губи енергијата, затоа постојано сме уморни, иритирани и поспани. Отпорноста на организмот кон вирусите и бактериите нагло се намалува, поради тоа често боледуваме.
Така наречените “диетални производи” можат да бидат штетни по здравјето: произведувачите на прехранбените производи ги привлекуваат купувачите со специјални «фитнес» намирници, но ги продаваат по многу висока цена. За жал, тие не содржат онолку хранливи влакна колку што вие очекувате, тие се богати со глукоза, така што со нив можете да изедете повеќе калории отколку со плескавица. Од друга страна, производите без шеќер можат да содржат канцерогени!
Диетата е скапа работа: за диетата и одењето кај диетолог секој месец треба да се издвои најмалку 15000 MKD. Освен тоа, сите «фитнес» и нискокалориски намирници обично се скапи. Така што за диета ние трошиме 4 пати повеќе пари отколку за обична храна. А за да тежината биде стабилна, ние треба така да се храниме цел живот. Ниту една плата не може да ги подмири таквите трошоци.
По диетата се забележува така наречениот «јо-јо ефект»: ослабениот од гладувањето организам автоматски почнува да акумулира залихи на енергија поради што метаболизмот се забавува – до потполно запирање. Затоа по јадењето организмот ѝ се враќа на претходната тежина со огромна брзина. Ете зошто формулата за слабеење на Елена претставува вистински исчекор во борбата за витка фигура!

Методата на студентката Елена ќе ви помогне да ослабите бргу и еднаш засекогаш!

Токму таа предложи да се користи уникатна хемиска формула што ќе го активира процесот на кетоза* за 50 минути!

*Кетоза – тоа е метаболичка состојба кога организмот почнува да ги претвора неговите масти во енергија. Ако организмот престане да добива енергија од јаглехидратите, тогаш по 7-14 денови тој преминува во состојба на кетоза. Тоа значи дека доаѓа до активно претворање на масните клетки во енергија. Ама на човекот му е тешко да држи диета што ја исклучува употребата на јаглехидратите.

По формулата на Елена беше изработен препаратот "GoSlim". И само 1 доза на овој препарат го скратува преминувањето на организмот во состојба на кетоза од 14 денови до 40-50 минути, кога и почнува процесот на претворање на мастите во енергија како и намалувањето на стомачните масти.

Главниот ефект на "GoSlim" е брзото преминување на организмот во состојба на кетоза и помошта за претворање на мастите во енергија .
Ако примате "GoSlim" два пати дневно, тогаш е можно само за 1 месец да ослабите 15-20 кг!

Денеска овој комплекс го користат 80% од диетолозите бидејќи тој осигурува брзо и лесно слабеење. Баш она што тие им го препорачуваат на клиентите. Освен кетонските тела, "GoSlim" содржи уште 10-ина природни и безопасни состојки што се неопходни за брзо и лесно слабеење. Тие се наменети да го засилат ефектот на кетозата како и да го поддржат организмот за време на слабеењето. Нема да ги набројувам сите, бидејќи се многу, ќе наведам неколку поважни:
Commiphora wightii - уникатна состојка што го забрзува метаболизмот на мастите 7-10 пати. Таа им помогнува на кетоните да се справат и со најсложените масти.
L-karnitin - му помага на организмот во претворањето на мастите во мускули, го попречува таложењето на новите масти
Bromelain - ја подобрува работата на штитната жлезда, ја намалува отеченоста и го попречува отекувањето на внатрешните органи.
Beta sitosterol - ги неутрализира последиците од неправилната исхрана, ги истерува токсините од организмот, освен тоа ја зголемува еластичноста на кожата, ја попречува појавата на истегната кожа.
Koenzym Q10 - активно ги разградува стомачните масти, го намалува нивото на штетниот холестерин, го намалува апетитот и го попречува прејадувањето.
Сакам да ви ги презентирам резултатите од тестирањето на комплексот во Институтот за диетологија и правилна исхрана во Сингапур. Во тестирањето учествуваа 1000 доброволци со гојазност. Потоа сите преминале на "GoSlim" само за 1 месец тестирање.


Резултати од тестирањето (за 1 месец):
Ослабеле 20 кг и повеќе – 18% од учесниците во тестирањето
Ослабеле 7-20 кг – 77% од учесниците
Ослабеле помалку од 7 кг – 4% од учесниците
Воопшто не ослабеле – 1% од учесниците
Подобрување на состојбата на кожата, борба со целулитот – 98% од учесниците
Отсутство на нус појави и зависност – 100% од учесниците

Резултати по 30 дена примена "GoSlim"

Резултати по 25 дена примена "GoSlim"

Резултати по 29 дена примена "GoSlim"

Резултати по 27 ддена примена "GoSlim"

Дописник: «Импресивно! Дали вашето средство ќе се продава во аптеките?»

Проф. Јовановски: Ние се обидувавме да го продаваме "GoSlim" во аптеките само еден месец. Меѓутоа решивме да го раскинеме договорот за продажба на "GoSlim" во аптеките во Македонија почнувајќи од поради тоа што тие го продаваа нашиот препарат со голема маржа - по 16000-17000 MKD за пакување!

Толку високата цена на "GoSlim" претставниците на аптеките ја оправдуваа само со тоа што овој препарат за избавување од вишокот тежина на пациентите им е потребен само еднаш во 7-10 години. Никој нема секој месец да троши пари за непотребни, застарени и неефикасни средства за слабеење, доколку може да се користи "GoSlim" и со тоа може да се заборават проблемите во врска со здравјето и вишокот тежина.

Според мислењето на фармацевтските компании и сопствениците на аптеките, тоа води кон големи финансиски загуби. Затоа тие го продавале "GoSlim" во аптеките со толку голема маржа!

Поради тоа произведувачот на "GoSlim" го раскина договорот со сите аптеки! Наместо да води непотребна војна со фармацевтите кои што го продаваат препаратот по 5 пати повисока цена, произведувачот потполно се префрли на продажба преку интернет! Затоа ние можеме да им ја предложиме на пациентите најповолната цена!

Дописник: Колку кошта "GoSlim" преку интернет?

Проф. Јовановски: Центарот за ендокринологија и другите национални организации кои што разбраа за измамите при продажбата на препаратот во аптеките решија да се организира акција и финансиски да му помогнат на нашиот онлајн проект! Па така тие се спремни да компензираат 50% од цената на препаратот! Тоа значи дека цената ќе биде пониска за половина и ќе изнесува само 4800 MKD!

Дописник: Колку ќе трае акцијата?

Проф. Јовановски: Акцијата во чии рамки можете да го нарачате производот "GoSlim" со попуст 50% ќе трае две недели: од до (вклучително)! Поради тоа ви препорачувам час поскоро да си нарачате "GoSlim". Годинава акцијата повеќе нема да се организира!

Дописник: Каде да се купува оригиналниот "GoSlim" за да не се соочиме со измамници и фалсификат?

Проф. Јовановски: За да ги избегне измамата и фалсификатот, човекот, кој што сака да си купи "GoSlim", треба да си изврши нарачка во посебниот формулар малку подоле веднаш откако ќе заврши интервјуто!

Редакцијата ни дозволи веднаш по интервјуто да им го покажеме на читателите «ОФИЦИЈАЛНИОТ ФОРМУЛАР ЗА НАРАЧКА» ! Во полињата на формуларот доволно е да го внесете вашето име и телефонскиот број, а потоа да го притиснете копчето «НАРАЧАЈ СО ПОПУСТ 50%»!

Без страв нарачајте си го препаратот! За да нарачате, потребно е само да го наведете името и телефонскиот број на кој ќе ви се јави нашиот оператор! Тој подетално ќе ве информира за производот и ќе одговори на сите ваши прашања во врска со доставувањето и третманот за слабеење.
Плаќањето се врши само откако производот ќе ви биде доставен од соодветната служба.


Податоците се обновуваат во живо:
Акциски пакувања со попуст 50% останаа само:
  • 4
  • 2
  • 8
  • 4
пак.

Внимание!
Нашата веб-страница нуди промотивни попусти за купување на GoSlim. Пробајте ја вашата среќа со притискање на копчето „SPIN“. Ако имате среќа, ќе може да го купите овој производ поевтино од вообичаеното! Со среќа!

SPIN

Оставете го вашето име и телефонскиот број и ние ќе ви се јавиме за да одговориме на вашите прашања во врска со препаратот "GoSlim". Најчестите прашања ги објавуваме во коментарите:

Коментари: 14
Покажи ги сите коментари
  • Популарни
  • Според времето
Марија Јосифовска

Што можеш да консумираш, а од што треба да се откажеш кога го пиеш "GoSlim"

Проф. Јовановски

Нашите клиенти консумираат сѐ и од ништо не се откажуваат.

Оливера Панчевска

Кажете ми, дали за препаратот има некакви ограничувања? Јас имам дијабетес, ама треба да ослабам.

Проф. Јовановски

Не, тој е сосема природен и нема никакви контраиндикации. Со него може да слабее СЕКОЈА жена!

Катица Димитриевска

Овој препарат им е наменет само на жените? Мажот ми има вишок тежина и огромен стомак.

Проф. Јовановски

Не, тој на сите им одговара. Веќе многу мажи имаат ослабено со "GoSlim".

Милена Трпчевска

Многу импресивен резултат, мислев дека толку бргу може да се ослабе само со гладување! Само напред!

Никола Давитков

Професоре, зошто овој волшебен препарат го нема во аптеките?

Проф. Јовановски

Како што реков, во нашата земја не сакаат да го продаваат со минимална маржа. А првото барање на произведувачот е токму тоа – препаратот да е достапен. Замислете само колкава ќе му биде цената во аптеките. Па се работи за прв препарат со такви резултати и без контраиндикации. Би го продавале за минимум 10 000 MKD. Тоа никому не му се исплати.

Тања Андреева

Пред пола година пиев "GoSlim", ослабев 19 кг. Тежината не ми се врати, препаратот е стварно супер

Проф. Јовановски

Одличен резултат!

Марија Поповска

Професоре, кажете ни го произведувачот што продава оригинал препарат

Виолета Георгиевска

Дали може третманите да се повторуваат?

Проф. Јовановски

Може доколку поради некоја причина не сте ослабеле онолку колку што сте планирале. Па препаратот е сосема природен. Ама во целина на сите им е доволен еден третман.

Анкица Костова

Мене ми се чини дека сето ова е лага

Проф. Јовановски

Имате право така да мислите, ама со помош на "GoSlim" ослабеа илјадници луѓе!

Биљана Мојсовска

Многу ли е скап?

Проф. Јовановски

Во тек е акција каде пакувањето може да се купи по многу пониска цена од вообичаената

Сунчица Бузалкова

Мене ми помогна, многу сум задоволна. Фала ви професоре, ослабев 20 кг. А на мажот ми ќе му помогне?

Проф. Јовановски

Многу ми е драго. Сигурен сум дека ќе му помогне

Невенка Тодорова

Нормален резултат. Дали возраста има некаква улога?

Проф. Јовановски

Нема, бидејќи препаратот е сосема природен, нема контраиндикации, па затоа годините не се важни.

Иванка Коцевска

Да се нарача може само по интернет?

Проф. Јовановски

За жал, засега само така