100% органски
Денес нарачаа 3567 луѓе
Побарајте повратен повик
Hyperdrops © – нормален крвен притисок по првата употреба. Траен резултат.
Делува врз причината на болеста, сведувајќи го ризикот од мозочен удар и инфаркт на нула!
Го нормализира крвниот притисок во првите 6 часа како резултат на биофлавоноидите
Ги враќа тонусот и еластичноста на крвните садови после 1 третман
Безбеден за секоја возраст Ефикасен за време на фазите 1, 2 и 3 на хипертензија
Распродажба -50%
Количината на производи е ограничена:
18 артикли
Извозна цена:
4800 MKD
Цена со попуст:
2400 MKD
Проверете се! Дали страдате од барем еден од следниве симптоми?
Главоболка
Зголемен пулс
Црни точки пред очите
Хроничен замор
Незаинтересираност, нервоза, поспаност
Едем на лицето
Заматен вид
Вкочанети и ладни прсти
Хиперхидроза
Покачување на притисокот
ТОА Е ХИПЕРТЕНЗИЈА!
Важно! 67% од пациентите со хипертензија во Македонија не знаат дека се болни.
Што ја прави хипертензијата опасна?
Последиците од високиот крвен притисок се поопасни од онколошките заболувања и туберкулозата заедно. 89% од случаите со хипертензија завршуваат со инфаркти. Во крвните садови се развива тромбоза. Ризикот од крварења во мозокот и мозочни удари е голем.
Пушењето, пиењето алкохолот, неухранетоста, седечкиот стил на живот, стресот и високото ниво на холестерол ги прават последиците особено опасни. Луѓето со прекумерна тежина страдаат од хипертензија 3-4 пати почесто од нормалните луѓе.
ВАЖНО!
Хипертензијата напредува брзо, еден од пет пациенти се соочува со ризик од смртоносен исход. Започнете со лекување сега и станете потполно здрави.
Епохалното откритие на научниците
На македонските научници од „Центарот за флебологија“ им беа потребни 8 години за да го создадат овој профилактичко-терапевтски додаток.
Откритието на годината беше номинирано за меѓународна награда од фондацијата Гајднер.
Тестирањето во повеќе фази ја докажа ефективноста на додатокот, што на научниците им ги обезбеди сите потребни лиценци, сертификати за квалитет и поддршка од владата.
Hyperdrops ги отстранува 5. главни причинители на хипертензијата
Преоптоварен нервен систем (стрес, несоница итн.)
Тинктурата ја ублажува анксиозноста бидејќи содржи див лук.
Токсини во крвните садови
Hyperdrops ја подобрува работата на срцето и ги чисти крвните садови благодарение на витаминот Ц.
Варикоза и тромбоза
Hyperdrops ја подобрува циркулацијата на вените, го разградува згрутчувањето и ги зајакнува ѕидовите на крвните садови затоа што содржи есенцијално масло.
Зголемено ниво на шеќер во крвта
Hyperdrops ја намалува количината на шеќер во крвта, спречувајќи дијабетес благодарение на каротенот.
Прекумерна тежина
Hyperdrops помага при слабеење, го зајакнува метаболизмот и функционирањето на бубрезите благодарение на протеините.
Експертско мислење
Потврдувам!
Главниот борец против хипертензијата е дивиот лук или Allium ursinum. Тој е присутен во скоро сите лекови за хипертензија.
Но, неговата концентрација во повеќето производи е незначителна!
Така што, можеби ќе треба да чекате за ефектот повеќе години. Сигурен сум дека единствениот лек што изобилува со див лук е Hyperdrops. Ја видов неговата формула и заклучоците од независни експерти и почитувани луѓе. Овој додаток го препорачувам на пациентите и ги прекорувам доколку започнат со лекување на своја рака и преземат нешто што „ги советувал пријател“, „прочитале за тоа на интернет“, „слушнале на ТВ“.
Тоа е погрешно. Треба да се борите против хипертензијата само со безбедни методи! Оние на кои им веруваат лекарите и што ќе направат вашата болест да исчезне засекогаш.
Роберт Јовановски Доктор по медицински науки
Продажба -50%
Количината на производи во најблискиот магацин е ограничена:
18 артикли
Цена за извоз:
4800 MKD
Цена со попуст:
2400 MKD
Количината на производи е ограничена:
Ефикасноста на Hyperdrops © е докажана со клинички испитувања
Клиничко одобрување е добиено во Скопје во 2011 година.
Две групи на волонтери учествувале во клиничкото испитување што траело 25 дена.
Првата група – мажи и жени на возраст од 28 до 80 години, со хипертензивни нарушувања, кои земале Hyperdrops и втората група – мажи и жени со слична состојба, кои земале плацебо.
Резултати од истражувањето
ПЛАЦЕБО
Нормализирање на артерискиот притисок
1%
Отстранување на венската тромбоза
0%
Отстранување на аритмијата
2%
Hyperdrops ©
Нормализирање на артерискиот притисок
100%
Отстранување на венската тромбоза
90%
Отстранување на аритмијата
99%
Повратни информации од луѓето кои се задоволни од ефектите од Hyperdrops ©
Сфатив дека намалениот артериски притисок доведува до мозочен удар, инфаркт на мозокот, а тоа ѝ се случи на мојата постара сестра. Лекарите го спасија нејзиниот живот, но таа не се опорави целосно. Кога и јас се соочив со оваа болест, веќе бев свесна и знаев дека треба да барам растителни, билни лекови. Мојот лекар, многу мудра жена, ми препиша Hyperdrops. Многу сум ѝ благодарна. Поминаа 4 години и веќе не сум хипертензична. Јас сум сосема здрава личност, која веќе не се плаши од инфаркт ниту пак од мозочен удар. Грижете се за вашето здравје! Добрила, 61, Куманово
Пред неколку години, се лекував на клиниката во Скопје, каде што се вршеа истражувања за нов лек за хипертензија. Бев уплашена. Но, што друго можев да направам? Ниту еден друг лек не ми помогна, па решив да се обидам. За среќа, се случи да бидам во групата која се лекуваше со Hyperdrops, а не со плацебо. Два часа подоцна, мојот притисок беше нормализиран. Постепено, се чувствував се подобро! Многу ми е драго што тогаш учествував во испитувањето на лекот. Мојот артериски притисок сега е секогаш во нормала. Лидија Симонова, 47, Битола
Јас сум 51 година. Пред 3 години ми беше дијагностицирана хипертензија во нашата клиника. Срцев шум и така натаму. Имав мака, но не презедов ништо. Пред 6 месеци, судејќи според сите симптоми, имав мал удар. Тогаш природно испаничив, но одбив да ги земам апчињата што ми беа препишани. Хемикалиите се штетни, тоа сите го знаат. Но, немав идеја што да правам. За среќа, наидов на еден мој стар пријател, кој ми кажа за Hyperdrops. Сега, како што може да си претпоставите, НИШТО не ме вознемирува. Мојот притисок е нормален и здрава сум! Антонио Тодоров, 51, Гостивар
Придобивки од Hyperdrops ©
Дејствува веднаш.
Веќе во првите 6 часа од внесувањето, вашиот притисок ќе се нормализира!
Не предизвикува ненадејни покачувања или падови на притисокот.
Го регулира нормалното функционирање на срцето.
Делува врз подобрување на здравјето.
Отстранува ангина пекторис, аритмија, невроза, ја подобрува меморијата, помага при обновување на говорот и движењата по мозочните удари.
Ефикасен резултат без несакани ефекти.
Живите клетки на растенијата комплетно се вклопуваат во клетките на човечкото тело
Начин на употреба:
Ставете до 20 капки во чаша вода и пијте 3 пати на ден половина час пред оброк во период од најмалку два месеци.
Распродажба -50%
Количината на производи е ограничена:
18 артикли
Цена за извоз:
4800 MKD
Цена со попуст:
2400 MKD
Внесете ги вашите податоци во формуларот подолу: