Шампон Lossless
Речете „стоп“ на опаѓањето на косата!

 • Го запира опаѓањето на косата

 • Спречува ќелавост

 • Помага да порасне долга и густа коса

 • Го враќа волуменот

 • Го враќа природниот сјај и силата на вашата коса

Product image

Формула што им одговара на сите. Погоден за мажи и жени

Оставете пријава и добиете 50 % попуст на шампонот Lossless

 • 4800 MKD

  2400 MKD

 • 7200 MKD

  3600 MKD

 • 8520 MKD

  4260 MKD

 • 9600 MKD

  4800 MKD

Вашата коса останува на чешелот
Зошто ви се случува ова?

Секое трето лице во светот над 30 години е склоно кон предвремено опаѓање на косата (алопеција)

Man photo
  • Генетика
  • Стрес
  • Возраст
  • Слаб имунолошки систем
  • Недостаток на витамини
  • Недостаток на протеини
  • Хипотермија
  • Земање агресивни лекови, антибиотска терапија, хемотерапија
  • Често боење, хемиско виткање и исправање на косата
  • Неправилна нега на косата и скалпот
  • Хормонална нерамнотежа
  • Последици од бременоста и доењето

Многу причини
Едно решение – Lossless

Percent image

од производите за зајакнување и раст на косата се ефикасни само во почетната фаза на алопеција

Во 2020 година, создаден е Lossless – првиот шампон против сите видови на опаѓање на косата

Product image
Ingredients image

Lossless е базиран на екстракти од цимет и лук. Тие ослободуваат водород дисулфид, којшто го подобрува митотскиот процес (поделба на клетките во фоликулата на косата) и делуваат дури и при 80 % опаѓање на косата.

Како лепенки, молекулите на јаглерод дисулфид ги лепат клетките на оштетените фоликули на косата и ја враќаат нивната функција - „производство“ на нова коса.

Steps scheme

Како резултат на тоа, косата расте дури и на местото на ќелавите области. А со редовна употреба, Lossless стимулира формирање нови фоликули на косата.

Lossless дејствува во три фази

 • Фаза 1

  Обновување на фоликулите на косата

  Ги заздравува микрооштетувањата на фоликулите на косата и скалпот. Ги буди „заспаните“ фоликули

 • Фаза 2

  Зајакнување на растот на косата

  Растителните молекули во Lossless ја продолжуваат фазата на анаген (периодот на активен раст на косата) за 3 пати

 • Фаза 3

  Враќање на сјајот и цврстината на косата

  Ја забрзува синтезата на кератинот односно протеинот од којшто е изградена косата. Овозможува мекост, густина и сила, го прави чешлањето лесно

Резултати на Lossless

 • 1 месец подоцна

  Woman results image
  Man results image
  • - активното опаѓање на косата е запрено
  • - нов раст на косата на ќелавите области
  • - будење на резервните „заспани“ фоликули
 • 2 месеци подоцна

  Woman results image
  Man results image
  • - активен раст на косата во должина и густина
  • - зголемен волумен на коренот
  • - ефектот е видлив за другите
 • 3 месеци подоцна

  Woman results image
  Man results image
  • - континуиран раст на нова коса
  • - забавување на стареењето и опаѓањето на косата
  • - стабилизација на резултатот: зајакнување на косата, враќање на природната мекост, сјај и волумен
Woman image
Hair structure

Оставете пријава и добиете 50 % попуст на шампонот Lossless

 • 4800 MKD

  2400 MKD

 • 7200 MKD

  3600 MKD

 • 8520 MKD

  4260 MKD

 • 9600 MKD

  4800 MKD

Lossless – избор на експерти за обновување на косата

Да не беше Lossless, сепак ќе мислев дека опаѓањето на косата е 90 % неповратно.

Expert photo

Но, научниците успеаја да направат чудо: да создадат производ кој нема „хемикалии“ и хормони, само билни екстракти и масла, коишто ја запираат алопецијата и го враќаат растот на косата дури и на ќелавите места.

Меѓу моите клиенти има многу мажи и жени со целосна и лесна алопеција.

Сите се љубоморни на нивната коса по само 1-2 месеци користење на Lossless. Со нивна дозвола, ќе ви ги покажам овие фотографии тука.

Дијана Стојановска, фризер, финалист на натпреварот „Hair Expert – 2019“

Expert photo
 • Results image
  Маја, 57 година
 • Results image
  Марко, 41 година
 • Results image
  Мери, 34 години
 • Results image
  Виктор, 50 години
 • Results image
  Стојан, 39 години

Ефикасната формула на Lossless

Product image
 • Екстракт од цимет

  Го забрзува растот на „старата“ коса за 40 – 50 % и го стимулира раст на нова коса

 • Хидролат на црн бор

  Ја подобрува структурата на косата, ја прави сјајна и силна

 • Мирисни состојки

  Го елиминираат непријатниот мирис на лук, му даваат свежа арома на шампонот

 • Маслена база (кокосово, маслиново и рицинусово масло)

  Го храни скалпот, дава сјај, волумен и густина, го прави чешлањето лесно, се бори со вишокот маснотии

 • Хидролат на коприва

  Заштитува од повторена ќелавост, спречува појава на побелена коса

 • Екстракт од цимет

  Ги заздравува микрооштетувањата на фоликулите на косата, ги обновува „заспаните“ фоликули на косата

Како се користи
Lossless

Man with shampoo
 • Против опаѓање на косата

  Користете го еднаш на секои 1-2 дена како редовен шампон: нанесете, направете пена, исплакнете со вода и повторете ја постапката

 • За превенција

  Користете најмалку 2-3 пати неделно. Во другите денови, измијте ја косата со редовен шампон

 • Без парабени, хормони, сулфати и вештачки сурфактанти
 • Содржи презерватив Geogard 221, којшто е дозволен во производството на органска козметика
 • Не предизвикува „синдром на повлекување“

Коментари од клиентите

 • Reviews avatar

  Почнав да ќелавам по доењето. Добро е што дознав за Lossless на време, не морав да се стрижам! Се вратив на работа од породилното отсуство со прекрасна фризура.

  Reviews results image
  Rating five stars

  Љубица, 29

 • Reviews avatar

  Ми се смачи од бричење на главата! Купив Lossless и сега можам да си дозволам класична машка фризура.

  Reviews results image
  Rating five stars

  Јовица, 29

 • Reviews avatar

  Предвремената ќелавост е генетска во моето семејство. Но, јас ја измамив природата со Lossless. Нема да верувате, но татко ми беше целосно ќелав на 25 години, а јас сè уште имам репче!

  Reviews results image
  Rating five stars

  Дејан, 36