youtubefacebooktwitter
Обращения гражданКарта сайтаПоиск

ПОЗНАТ УРОЛОГ: „ВОСПАЛЕНИЕТО НА ПРОСТАТАТА НЕ Е САМО ПРИВРЕМЕНА БОЛКА, МАЖОТ МОЖЕ ДА МУ ПОДЛЕГНЕ НА ОВА ВОСПАЛЕНИЕ 10 – 14 ГОДИНИ ПОДОЦНА. СЕКОГАШ ИМА РЕШЕНИЕ, АМА НЕ Е ДОСТАПНО ЗА СИТЕ.“

Кинотеатр в поселке Борисоглебский открыли после реконструкции

Томе Николов: „На сите мажи кои страдаат од воспаление на простатата им гарантирам дека може да го користат најновиот производ што ќе им помогне во лекувањето на оваа состојба.“

За време на прес-конференцијата, главниот уролог на клиниката, д-р Томе Николов изјави: „Воспалението на простатата не е само непријатна здравствена состојба. Без соодветен третман може да премине во аденом. Меѓу сите медицински состојби, стапката на смртност предизвикана од аденом на простата е една од највисоките. Ниту еден маж кој страда од аденом не живее подолго од 10 до 14 години.“

Ексклузивно интервју со д-р Томе Николов, искусен уролог: „Зошто воспалението на простатата е толку опасно и што може еден маж да стори за да се заштити?“

Новинар: Зошто воспалението на простатата се смета за опасна болест?

Томе Николов: Дали знаете колку мажи починаа од воспаление на простатата оваа година? Илјадници од нив. И мнозинството од нив токму поради аденом на простатата. Повеќе од половина од нив! Со оглед на статистичките податоци, кај 72% од мажите постари од 50 години е дијагностицирано воспаление на простата (42% од мажите на возраст под 40 години). Најопасната карактеристика на оваа болест е што нејзината состојба не се подобрува со текот на времето. Ако воспалението на простатата не се излечи, може да премине во аденом на простата или малиген тумор.

Ова значи дека секој маж кој страда од воспаление на простатата може да умре во кое било време откако тоа ќе се премине во аденом. Аденомот на простата е една од најчестите болести кај мажите. Ако пациентот не дејствува навремено, може да се развијат канцерогени тумори.

Воспалението на простатата или простатитисот е главната причина за смрт кај машката популација.

Затоа сметам дека воспалението на простатата е опасно заболување и тоа е меѓу главните причини за смрт кај мажите. А, како што веќе реков, 72% од мажите постари од 50 години се соочуваат со воспаление на простатата.

Новинар: Зошто лекарите се соочуваат со потешкотии при лекувањето на оваа болест? Зарем ефикасен третман нема да спаси илјадници животи?

Томе Николов: Најважниот факт е дека мажите обично го посетуваат лекарот кога е веќе доцна, бидејќи еден од традиционалните методи е непопуларната масажа на простатата. А, кога конечно ќе се решат да одат на лекар, тој им препишува некаков вид на лек, но тие не го пијат редовно, и покрај упатствата.

Потоа, има недостаток на персонал на клиниките. Како може да им го посветиме нашето време на сите пациенти, ако нема доволно лекари, уролози и друг медицински персонал? А, се разбира, за лекување на одредени болести потребни ни се специјалисти кои, како што веќе реков, се малку. Понекогаш лекарите препишуваат целосно несоодветни апчиња, но тоа е друга приказна. Сите лекари имаат дипломи, некои од нив се навистина добри и навистина им се посветуваат на своите пациенти, но други може да им направат само штета и ништо добро. Не сакам ниту да почнам да ви раскажувам за нивото на стрес на оваа работа. Ние веќе се збогувавме со бројни постари доктори, а на помладите замени често им недостасува искуство. Значи, не ни недостасува само персонал, туку квалификуван персонал.

Новинар: Дали високата стапка на смртност на воспалението на простатата се должи на недостаток на лекари или, подобро кажано, добри лекари?

Томе Николов: Тоа секако не е единствената причина. Мора да го земеме предвид и недостатокот на добар и ефикасен лек. Фармацевтските компании често продаваат секакви лекови, освен ефикасни. Проблемот е што лековите се застарени, а има и некои фалсификати што чинат многу, но се комплетно неефикасни. Некои лекари би препишале практично сè. Честопати препишуваат лек што обезбедува само привремено решение, ја лекува акутната фаза на воспаление на простатата, но истовремено му штети на организмот и може да доведе до ужасни последици. А повеќето од лековите не се наменети за лекување на воспалението на простатата, туку за привремено ублажување на воспалението.

Па така, мажите не го добиваат потребниот третман и, за жал, воспалението на простатата често завршува со смрт.

Сите горенаведени придонесуваат за овој исход и затоа стапката на смртност е висока. Овој неефикасен третман може да биде проследен со бројни компликации, вкупната состојба на пациентот се влошува и често завршува фатално. Се разбира, има и приватни медицински установи. Но, дури и таму има лекари кои не му се посветуваат на пациентот и на она што навистина му треба. Ова е чест случај кај младите и неискусни лекари. И тука целта е да се извлечат што е можно повеќе пари од пациентот. За жал, тоа е реалноста.

Новинар: Па, што треба да прават мажите кои страдаат од воспаление на простатата? Да ја чекаат смртта? Бидејќи сте главен уролог на клиниката, сигурен сум дека имате одговор на ова прашање, дали сум во право?

Томе Николов: Да, работиме во насока на помагање на секој пациент кој страда од воспаление на простатата. Не можеме да го решиме проблемот со недостаток на наш персонал преку ноќ. Не зависи само од клиниката, туку и од нашиот образовен систем. Се разбира, имаме практичари, но нема брзо решение за овој проблем. Истите услови ги има и во другите европски земји, дури и во светот. Кога разговарам со моите колеги од странство, гледаме дека се соочуваме со истите проблеми.

Од друга страна, вистина е дека воспалението на простатата не може да се излечи кај сите мажи, но овие случаи се ретки.

Но, да гледаме на позитивната страна и дозволете ми да кажам дека има светло на крајот од тунелот. Успеав да воспоставам систем за дистрибуција на нов производ што може целосно да ве ослободи од воспалението на простатата и сите компликации што може да произлезат од него. Програмата комплетно ќе започне по приближно шест месеци, но успеав да ја организирам така што веќе им е достапна на сите мажи.

Новинар: Може ли да ни кажете нешто повеќе за овој производ?

Томе Николов: Производот за кој зборувам целосно ве ослободува од воспалението на простатата, во секоја од неговите фази. Од првите денови на земањето на овој производ, тој исто така ве ослободува од секаков вид на ризик за развој на аденоми и тумори. Тоа значи дека може да го намали ризикот од сериозни компликации и смртоносен исход на нула. Мажите со воспаление на простатата се надвор од животна опасност веднаш штом започнат да го земаат третманот.

Мислам дека овој производ за ублажување на воспалението на простатата може да спаси илјадници животи. Затоа, целата моја енергија ја вложував во овој производ и продолжував со клиничките испитувања.

Новинар: За кој производ зборувате? Која е тајната на овој производ?

Томе Николов: Производот се нарекува ProDrops и е целосно нов производ на овој пазар. За разлика од многу други средства и лекови за третман на воспалението на простатата, овој производ е развиен од експерти во оваа област, а не од големите фармацевтски компании. Производот е всушност развиен од меѓународна група на водечки уролози и научници.

Има три важни принципи на дејствување. Прво, го нормализира протокот на крв во карличните органи. Второ, ги елиминира отпадните материи од карличните органи. И трето, го обновува производството на машки хормони. Овој трет принцип исто така ја подобрува машката потенција. Можеме да го наречеме и „пријатен несакан ефект“.

Воспалението исчезнува брзо по земањето на овој производ, а мажите кои го земале пријавиле дека ги забележале првите резултати, односно мокрење без болка и чувство на печење, следното утро откако започнале да земаат ProDrops. Обично, потребна е 14-дневна терапија со ProDrops за целосно ослободување од воспалението на простатата. Во малку поекстремни ситуации или напредни фази на воспалението, третманот треба да се продолжи.

ProDrops содржи само природни компоненти (екстракти од велигденче, планинска брусница, лист од бреза, коњско опавче и коприва) и има два ефекти – го подобрува нивото на тестостерон и го подобрува здравјето на простатата, со што ги елиминира симптомите и причините за еректилната дисфункција и му помага на мажот да се врати во активен живот, вклучително и сексуален живот.

Покрај трите главни принципи на дејствување, ProDrops има и други ефекти:

 1. го олеснува и ве ослободува од хроничното воспаление на простатата;
 2. спречува инфекции на уринарниот тракт;
 3. го олеснува мокрењето;
 4. ја враќа сексуалната потенција:
 5. го зајакнува имунолошкиот систем на телото;
 6. го подобрува протокот на крв во карличните органи;
 7. обезбедува витамини и микроелементи на човечкото тело.
Важно! Резултатите покажуваат дека месеците на март и април се најдобри за да се започне третманот. Бидејќи просечната телесна температура се стабилизира, ова ги зголемува метаболичките процеси во телото, а со тоа и ефикасноста на производот.

Новинар: Дали има контраиндикации за производот ProDrops?

Томе Николов: Нема позната контраиндикација. ProDrops се произведува само од природни состојки и не постојат познати алергиски реакции поврзани со него. ProDrops може да го земаат и лица кои се во други случаи алергични на некои лекови. Сосема е безбеден за црниот дроб, обично најоптоварениот орган кога земате друг лек со силни ефекти.

Како што реков претходно, производот е развиен од независни експерти и во моментов производството се одржува во Научниот центар за здравје и медицина во Македонија и наскоро ќе се зголеми. Ова е причината зошто производот е достапен само преку специјалните програми во земјава.

Доколку беше во сопственост на големи фармацевтски компании, неговата цена дефинитивно ќе беше неколку пати поголема отколку што е сега. Но, тој е во сопственост на научен сектор и затоа е достапен на луѓето по пристапна цена.

Продажбата беше планирано да започне во рок од 6 месеци, но успеав да преговарам со истражувачкиот центар и да добијам средства за финансирање на рано пуштање на производот во продажба. Сега е достапна за сите и со попуст од 50%. Целата залиха во магацинот во моментов е наменета за програмата за продажба на ProDrops.

Новинар: Па, како може мажите во моментов да го набават овој производ? Дали им требаат некаков вид на медицинска потврда или слични документи?

Томе Николов: Главното барање е тие да бидат постари од 30 години. Нарачаниот производ потоа се испраќа директно до лицето кое го нарачало по пошта. Сметаме дека тоа е најбрзиот начин за претплатниците да ја добијат нарачката и да започнат со третманот. Всушност, тоа е прилично едноставно: вие само ја пополнувате вашата нарачка со име и телефонски број, чекате повик од операторот, му ја кажувате вашата адреса и времето на испорака погодно за вас. Потоа го добивате пакетот по пошта.

Условите за купување на производот ProDrops во рамките на оваа програма:

 • Само за лична употреба
  Ова е потребно за да се заштити производот од препродажба, односно кога поединците нарачуваат големи количини од производот за да го препродаваат по повисока цена.
 • Пополнување на нарачката за производот преку официјалната веб-страница на програмата
  Официјалната веб-страница на програмата ја гарантира цената и оригиналноста на производот. Подолу ќе најдете формулар што може да го пополните ако сакате да нарачате.


Официјален формулар за нарачка

Бр. 29.982 од 30.000 од
За да добиете ProDrops по намалена цена од 4800 2400 MKD
За да добиете ProDrops по намалена цена, внесете го вашето име и телефонскиот број за контакт во полињата подолу и кликнете на копчето „НАРАЧАЈТЕ“ .
*Вашите податоци се испраќаат директно до производителот. Никој освен производителот нема да има пристап до нив.

Новинар: Ви благодарам за времето и одговорите. Ни дадовте корисни информации и мислам дека многу наши читатели ќе решат да го купат овој производ за да го заштитат нивното здравје.

Објавено пред 12 часа | Белешка на издавачот: Важно! Програмата важи до (вклучително и на тој датум). Додека трае програмата, производот ProDrops може да го набавите со 50% попуст, само со пополнување на формуларот даден погоре. Преостанати производи: 8 на залиха

Новинар: Ви благодарам уште еднаш. Ќе разговараме повторно!

КОМЕНТАРИ:
Ангела П.

Мојот сопруг имаше воспаление на простатата. Тој сакаше да се излечи, но не знаеше како. Не можев да го убедам да оди на лекар. Појде еднаш, но не беше баш воодушевен од масажата на простатата низ анусот. И не сака да оди пак. Му нарачав ProDrops додека е на попуст.

Билјана Р.

Здравствениот систем во Македонија е навистина во лоша состојба.

Крсте Ц.

Честитки! ProDrops е навистина ефикасен кога треба да го лекуваме воспалението на простатата! Во мојот случај, тоа исчезна и веќе не се врати. Нарачав пред месец и пол, за 4 дена ме чекаше пакетот и оттогаш можам да одам во тоалет без никакви проблеми! Ви благодарам на сите и му благодарам на производителот!

Бранко Л.

Одличен производ. Можам да потврдам и јас! Ми го препорача лекар. Не се препишува на рецепт, но може да се даде препорака за негово користење. Ми помогна многу, воспалението комплетно го снема. Ми помогна и околу мојата ерекција...

Ристе Ц.

Добро е што ги има овие лекари кои навистина се грижат за своите пациенти! Неверојатен производ. Го користам 3 дена, но веќе ми го подобри мокрењето. И болката исчезна. Ќе продолжам да го земам. Ви благодарам за советот, многу ми значи! Бев малку скептичен, но резултатите ги забележав по 3 дена.

Диме С.

Ви благодарам за оваа интересна статија. Веќе три години се борам со воспаление на простатата без никаков успех. Нарачав ProDrops. Останати се уште неколку производи, но операторот ми кажа дека се продаваат навистина брзо.

Горан В.

Како го нарачувате овој ProDrops?

Божидар А.

Пополнуваш формулар. Можноста за тестирање на овој производ многу ми помогна!

Оливер Л.

Дали некој веќе го нарачал? Колку време го користите?

Никола Е.

Го нарачав пред некое време, преку пријател, но во тоа време немаше попуст. Платив многу повеќе отколку сега, но вредеше. Во мојот случај, хроничното воспаление на простатата исчезна за 2 недели и не се вратило веќе 4 месеци. Пратката ја добив за 3 дена.

Николина С.

Татко ми имаше воспаление на простатата. Овој производ го купивме пред 2 месеци. Го користеше 10 дена. Во овој период, неговото воспаление целосно се излечи. Лекарот кој го лекуваше со антибиотици беше многу изненаден и никогаш не чул за овој производ. Татко ми не му веруваше, но сè добро се заврши!

Радмила Б.

Ќе го купам ова и за мојот сопруг. Навистина немам повеќе идеи како да му помогнам. Се чини дека исчезнало целосно, но потоа воспалението повторно се појавува. Не сакам ни да помислам колку време помина од последниот пат кога имавме секс...

Антонио М.

Се борам со воспалението веќе неколку години, започна кога имав 38 години. Направив повеќе третмани, но воспалението само се влошуваше. Последното беше навистина ужасно. Ми рекоа дека лесно може да премине во рак на простатата. Затоа препорачувам сите што страдаат од воспаление на простатата да започнат со третманот што е можно побрзо. Тоа е исклучително опасна болест.

Миле А.

Мислам дека сум еден од многуте луѓе кои страдаат поради ова и среќен што го открив ProDrops. Ме спаси од простатитис, нешто што многу лекови не можеа да го направат претходно! Ја пронајдов оваа страница случајно, нарачав и многу сум среќен...

Диме М.

Навистина ви помогна на сите? Докторите и лековите обично се бескорисни...

Дарко Ф.

Секако! Има навистина силен ефект и воопшто не му штети на вашето здравје! Побрзај и нарачај! Мене ми помогна, аденомот на простатата исчезна.

Олга П.

Ви благодарам, многу му помогна на мојот сопруг. Би сакала да им порачам на сите мажи да не го одложуваат својот третман, туку да продолжат да се грижат за своето здравје!

Александар Т.

Со години се борам со воспаление на простатата. Тогаш решив да пробам ProDrops и воспалението ми се подобри веќе следниот ден. Сè на сѐ, ми требаа 2 недели. Сега се чувствувам како млад. Добро е што може да го нарачате преку оваа официјална страница и што не мора да одите никаде за да го набавите овој производ. Каде беше досега!

Христијан Ј.

Ја пробав врската до веб-страницата и се чини дека функционира. Пополнив нарачка и операторот ме повика да ја потврдам. Ме предупреди дека залихите се ограничени. Пакетот треба да ми пристигне наскоро. Едвај чекам! Ви благодарам многу!

Дејан Б.

Одличен производ, ми помогна за 2 недели. Ефикасен, а сега и достапен со попустот.


Потврдете дека бројот е точен:

-

-

-

-