0

Гел
за проширени
вени

Специјална понуда
Специјалната цена важи само до
-50 %
Само
2400 MKD. * Стара цена
4800 MKD.

Нарачајте сега
по добра цена

1 пакување = 2400 MKD.
2 пакувања = 3600 MKD.
3 пакувања = 4260 MKD.
4 пакувања = 4800 MKD.

Лековити својства и придобивки

  • Го олеснува притисокот во нозете
  • Го нормализира протокот на крв во вените изложени на зголемен крвен притисок
  • Ги поддржува вените и ја стимулира циркулацијата на крвта
  • Спречува згрутчување на крвта
  • Обезбедува хранливи материи за ткивата

Гел за проширени вени

Активните компоненти на гелот минуваат низ кожата, го олеснуваат воспалението, ја намалуваат болката, ја стимулираат циркулацијата и освежуваат. Гелот помага при нарушувања на венската циркулација, проширени вени, воспалени и отечени вени, фрактури и модринки. Има релаксирачки ефект врз уморните нозе по долга прошетка или стоење. Гелот Varcosin е одличен препарат за целосна нега и превенција на проширени вени. И мажите и жените страдаат од проширени вени. Ширењето на ѕидовите на крвните садови игра клучна улога во нарушувањата со проширени вени. Тоа предизвикува блокада на венскиот проток на крвта, оток на нозете, синдром на уморни нозе и ризик од згрутчување на крвта. Гелот против проширени вени го нормализира венскиот тонус, го обновува протокот на крв, го намалува отокот поради подобрената циркулација на лимфата и ја елиминира болката и синдромот на уморни нозе.

Отекувањето е значително намалено за само неколку минути по нанесувањето на гелот. Чувството на тежина во нозете се смирува и наскоро се подобрува општата состојба. Ако се користи редовно, дури и трофични чиреви може трајно да исчезнат.

проширени вени оток затнати вени ризик од чиреви згрутчување нормализација на циркулацијата на крвта

До денес, гелот за проширени вени е препознаен како неоперативен и ефикасен третман, но и превенција на проширените вени без несакани ефекти. Неговата ефикасност е докажана ширум светот. Населението на развиените земји користи гел Varcosin како превенција уште на возраст од 18 до 20 години. Постојат докази дека во овие земји луѓето многу ретко одат на операција за лекување на проширените вени.

Обичните производи против проширени вени честопати предизвикуваат повеќе негативни отколку позитивни резултати. Гелот за проширени вени Varcosin го обновува метаболизмот и ја намалува можноста за згрутчување.

Како се нарачува?

Пополнете го формуларот за нарачки подолу

Одговорете на повикот на нашиот оператор

Платете за гелот Varcosin откако ќе го подигнете во пошта или по курирската испорака. Можни опции за плаќање: преку интернет и готовина при испорака

Гаранција за квалитет

Продаваме само оригинални производи со официјална гаранција

Безбедност при купувањето

Работиме директно со производителот и затоа можеме да понудиме промоции и ниски цени.

Испорака во МК

Испорака по курир, подигнување од пошта или достава до домашната адреса без оглед на вашата локација во земјата .

Гел
за проширени
вени

Само
2400 MKD. *
Стара цена
4800 MKD.
Специјалната цена важи само до
Специјална понуда
-50 %

Нарачајте сега по добра цена

1 пакување = 2400 MKD.
2 пакувања = 3600 MKD.
3 пакувања = 4260 MKD.
4 пакувања = 4260 MKD.
*Важно! Износот на ДДВ се разликува во зависност од местото на нарачката на производот. Нашата служба за клиенти со задоволство ќе ве советува.